Fővárosi Főügyészség Közigazgatási Jogi Osztály

February 26, 2022, 11:48 pm

Nem nyomoznak tovább hűtlen kezelés miatt a Centrum Parkolási Társaság ügyében. A Fővárosi Főügyészség ugyanis megszüntette az eljárást, mivel az eddigi adatok szerint nem történt szándékos törvénysértés, a nyomozás során csak kisebb szabálytalanságokat tártak fel. A nyomozást egy terézvárosi képviselő feljelentése alapján indították, aki szerint a parkolódíj-bevételből az önkormányzatoknak kellene gazdagodniuk, ám ma nem ez a gyakorlat - írja a Népszabadság. Megszüntette a Centrum Parkolási Társulással kapcsolatban hűtlen kezelés gyanújával indított eljárást a Fővárosi Főügyészség. Az ügyben folyó rendőrségi nyomozás csak kisebb szabálytalanságokat tárt fel, a Centrum Parkolási Társulás és a Centrum Parkoló Rendszer Kft. között létrejött üzemeltetési szerződésben, de nem állapított meg szándékos törvénysértést - írja a Népszabadság. A lappal az ügyészségen azt közölték, hűtlen kezelés gyanúját nem lehet felvetni az ügyben, hanyag kezelésért pedig azért nem indítható eljárás, mert a szerződést aláíró alpolgármesterek nem törvényi felhatalmazás alapján végeztek vagyonkezelést, pedig ez előfeltétele volna e bűncselekmény elkövetésének.

Nem sértett törvényt a parkolási társaság

Később kiderült, a feljelentést áttették a BRFK Korrupciós és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztályhoz, mivel különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja merült fel. Gaskó István lapunknak nemrég azt mondta, "ez a bajkeverés csak időleges, előbb-utóbb letisztulnak a dolgok, és a vádlók kerülhetnek a vádlottak padjára". A Liga elnöke a feljelentést komolytalannak minősítette, s felháborodva reagált arra, hogy őt felelőssé tehetnék a gazdasági ügyekben. "Ne csináljanak már úgy, mintha itt egy ember döntögethetett volna! Igaz, a szerződést én írtam alá, ugyanis az »elnökség« nem tud aláírni, mert nincs keze" – reagált a VDSZSZ által a Ligának adott kölcsönökkel kapcsolatos felvetésre. Arról, hogy az új VDSZSZ-elnök, Halasi Zoltán szerint a Liga gazdasági problémákkal küzd, kijelentette, "átmeneti cash-flow nehézségekről" van szó.

Írta: Éliás Ádám 2009. június 19. péntek, 00:00 Fővárosi Főügyészség Közigazgatási Jogi Osztály Dr. Varga Bálint Zsolt Ügyész Úrnak Tisztelt Ügyész Úr! Elnézését kérem, hogy késve küldöm az ügyészségi felszólalás újraértékelésének jegyzőkönyvi kivonatát és az őszi elnökségi ülés jegyzőkönyvét. Szerettem volna szóban a haladékot megbeszélni, kerestem Önt, de – kollégája tájékoztatása szerint – szabadságon volt. Szerettem volna, ha az elnökség teljes létszámban jelen van a kérdés megbeszélésénél, s erre csak június közepén (16-án) kerülhetett sor. Türelmét megköszönve, tisztelettel: Budapest, 2009. június 19. Éliás Ádám elnök < Előző Következő >

A Magyar Gárda feloszlatását kéri az ügyészség - Infostart.hu

a magyarok istenére esküszünk zene

Címlap | Fővárosi Törvényszék

  • 10 millió pengő 1945 értéke
  • Van aki forrón szereti teljes film sur
  • Duna takarék győr árpád u 3
  • Horváth gréta éjjel nappal budapest
  • Opel astra g műszaki leírás de
  • E-Információszabadság oldalak
  • Obi budapest 14 kerület fogarasi út
  • Januártól megszűnik az Egyenlő Bánásmód Hatóság - Jogászvilág

A Fővárosi Főügyészség szeptember 2-án rendelte el a nyomozás megszüntetését, mivel az eljárás adatai alapján sem hűtlen, sem hanyag kezelés bűntette nem állapítható meg, és a parkolási díjbevételből az önkormányzatoknak juttatott összeg sem tér el attól, amit más társaságok fizetnek férőhelyenként a velük szerződött önkormányzatoknak - írja a Népszabadság.

E-Információszabadság oldalak

A beadványozónak jogában áll nyilatkoznia arról, hogy melyik törvény szerinti eljárás megindítását kéri a biztostól. Ha a beadvány alapján mindkét törvény szerinti eljárás egyaránt megindítható, a beadványtevő nyilatkozata szerinti eljárást kell megindítani. Ha a beadványtevő nyilatkozata alapján az egyenlő bánásmód törvény szerinti eljárás megindítását kéri, a beadványt az egyenlő bánásmód törvény szerinti kérelemnek kell tekinteni. Ha a beadványtevő nem nyilatkozik, vagy mindkét eljárás megindítását kéri, az alapvető jogok biztosának az egyenlő bánásmód törvény szerinti eljárást kell megindítania és erről a beadványtevőt 10 napon belül tájékoztatnia kell, a beadványt az egyenlő bánásmód törvény szerinti kérelemnek kell tekinteni. Ha a Magyarországon élő nemzetiségek jogainak érvényesülésével összefüggő ügyben a beadványtevő nem nyilatkozik, vagy mindkét eljárás megindítását kéri, az alapvető jogok biztosa a Magyarországon élő nemzetiségek jogainak védelmét ellátó helyettesének a javaslata alapján dönt, hogy az e törvény szerinti vagy az egyenlő bánásmód törvény szerinti eljárást indokolt megindítani.

E-Információszabadság oldalak Betöltés...

fővárosi főügyészség kozigazgatasi jogi osztály

Draskovics Tibor ezért kezdeményezhette a soron kívüli eljárást, de mint az az OIT ülésén kiderült: erről a Fővárosi Bíróság elnöke, Gatter László addigra már döntött. Törvénytelen működésről beszélnek A Fővárosi Főügyészség közigazgatási jogi osztálya december 17-én nyújtott be keresetet a Magyar Gárda Kulturális és Hagyományőrző Egyesület feloszlatása érdekében. Az ügyészség szerint ugyanis a Magyar Gárda az egyesületi törvénybe ütközően gyakorolja tevékenységét. Keresetlevelük zömében a Tatárszentgyörgyön történteken alapul. Bizonyítékokat, felvételeket és egyéb adatokat szereztek be, amelyek alapján arra jutottak, hogy a szervezet feloszlatását kérik. A Magyar Gárda 260 és a nyírségi szerveződésű Nemzeti Őrsereg 50 tagja december elején tartott felvonulást a Pest megyei Tatárszentgyörgyön "A vidék közbiztonságáért" címmel. Az eseményt annak ellenére megrendezték, hogy a a település polgármestere - megváltoztatva korábbi álláspontját - a roma társadalom ellen irányulónak minősítette, ezért visszavonta a korábbi területfoglalási engedélyt.

A javaslat kimondja, hogy a közigazgatási hatósági eljárás keretében hozott közigazgatási döntést az alapvető jogok biztosa az alapvető jogok biztosáról szóló törvény eljárásban nem vizsgálhatja. Viszont az alapvető jogok biztosáról szóló törvény alapján folytatott eljárás nem zárja ki, hogy annak lezárását követően ugyanabban az ügyben az alapvető jogok biztosa kérelemre vagy hivatalból az egyenlő bánásmód törvényben meghatározottak szerint eljárjon. Az alapvető jogok biztosa az egyenlő bánásmód törvényben meghatározott feladatai ellátása során személyesen és erre felhatalmazott munkatársai útján is eljárhat. A biztos egyenlő bánásmód törvény szerinti döntéseivel szemben indított közigazgatási perre a Fővárosi Törvényszék kizárólagosan illetékes. A perben kötelező a jogi képviselet.