Soros György A Nyílt Társadalom | Soros György Háborúja | Demokrata

February 27, 2022, 12:08 am

Összefoglaló Soros György könyvében egy egészen új, meghökkentő szemszögből veszi nagyítóüveg alá eddigi elképzeléseit, oly módon, hogy közben a legfrissebb globális gazdasági és politikai fejleményeket is bevonja elemzési körébe, feltárva ezzel a gazdasági és politikai rendszer összehangolatlanságát. Rámutat arra is, hogy mivel az intézmények szuverén államok uralma alatt állnak, egy "Nyílt Társadalom Szövetség" megalakítására van szükség. Ez a szövetség egyrészt segítené a nyílt társadalmak kialakulását, másrészt megalapozná a globális nyílt társadalmat. Soros György könyvében megismerteti olvasóival azokat az alapelveket is, amelyeket pénzügyi és jótékonysági tevékenységei során szem előtt tartott.

Soros György: A nyílt társadalom védelmében (idézetek)

(16 idézet) Noran Libro Kiadó Amikor Soros György 1979-ben létrehozta alapítványát, célja a nyílt társadalom előmozdítása volt. Később a Szovjetunió és a hozzá hasonló elnyomó rezsimek összeomlottak, a nyílt társadalmak pedig fejlődtek. A 2008-as pénzügyi válsággal a trend megfordult, 2016 pedig újabb mélypontot jelentett az Európai Unióban és az Amerikai Egyesült Államokban, előbbiben a Brexit, utóbbiban Donald Trump elnökké választása miatt. A világhírű üzletember ebben a könyvében korábbi írásait gyűjtötte össze, amelyek a nyílt társadalom védelmében megfogalmazott gondolatait tartalmazzák, közben megismerhetjük életútját és a filozófiáját is. Könyv, film, zene, hangoskönyv akár 27% kedvezménnyel! Társadalomtudomány Abnormális időkben a normális szabályok nem működnek. 10. oldal Ha valami szilárdra szeretnénk támaszkodni, nincs másunk, mint az értékeink és a meggyőződésünk. 11. oldal A vállalatok a környezetük felhasználása révén jutnak nyereséghez. A bánya- és az olajvállalatok a fizikai környezetüket aknázzák ki, a közösségi médiavállalatok pedig a társadalmi környezetüket.

soros györgy a nylt társadalom video

Soros György nemcsak gazdag, hanem gazdag szellemű is. A kettő ráadásul összefügg. Nem lehet célom, hogy itt ismertessem egész gondolatrendszerét. Csupán annyit tehettem itt, hogy idéztem néhány számomra rokonszenves gondolatot. Talán nem mindenki számára cseng ugyanígy, de semmiképpen nem halljuk ki belőlük azt az ördögi kacajt, amivel néhány évvel ezelőtt kitapétázták országunkat. Soros Györgyöt tisztelik az egész világon. Az biztos, hogy nagyon befolyásos, de semmiképp sem az a sátáni figura, aminek beállítják. Ostobaság azt hinni, hogy ő irányítja a világot – vagy akarná irányítani. Akik most feketére festik, talán attól rettegnek, hogyha egy világméretű hatalom valósulna meg, sokan őt választanák emberséges, felelős és etikus tartása, intelligenciája miatt, és önként szavaznának elveinek követőire. De az ilyesféle "világhatalom" kialakulását Soros minden lehetséges módon igyekezne megakadályozni. "A Nyílt Társadalom Alapítvány alapítójaként az életemet annak szenteltem, hogy küzdjek a mindent maga alá gyűrő, extrém ideológiák ellen, amelyek hamisan állítják, hogy a cél szentesíti az eszközt. "

Soros György - művei, könyvek, biográfia, vélemények, események

soros györgy a nylt társadalom 6

"De valami kisiklott. A 2008-as válság nyomán az egyenlők önkéntes társulása hitelezők és adósok kapcsolatává alakult, amelyben az adósok nem tudták teljesíteni kötelezettségeiket, miközben a feltételeket a hitelezők szabták. Ez a viszony sem önkéntes nem volt, sem egyenlő. " Németország önző Soros Németország történelmi felelősségét is látja a kialakult helyzetben. Szerinte a II. világháború után az Egyesült Államok olyan politikát valósított meg a Marshall-tervvel, amely segített talpra állítani Európát, ezzel szemben a 2008-as válság után az EU vezető állama, Németország a szűkkörű érdekeit szolgáló megszorítási programot kényszerítette az EU-ra. Az egyesítés előtt Németország az integráció motorja volt, ám az NSZK és az NDK újraegyesítése túl költségesnek bizonyult, így 2008-ban Németország nem érezte elég erősnek magát ahhoz, hogy újabb kötelezettségeket vállaljon át. "Angela Merkel helyesen érzékelte választói akaratát, és állt ki amellett, hogy minden ország magáért feleljen. Ez volt a dezintegráció kezdete. "

És megmutatta azt is, hogy sok pénzt sok jó dologra lehet felhasználni. Ma pedig az "orbáni maffiaállammal" hadakozik, miközben továbbra is világszerte tevékenykedik, például Oroszországban, ahol azonban nem járt sikerrel, ám ebben a nyugati kormányok is ludasak – méltatta Sorost Iványi. Adva van egy ember, aki a számára fontos elveket akarja érvényesülni látni szerte a világban, autentikus véleménye van mindenről, meglátásai segíthetnek azokon, akik ebben az ellentmondásos világban kapaszkodókat keresnek – jellemezte a szerzőt Felcsuti. Úgy fogalmazott: Soros álláspontja az esetek többségében elfogadható, ám nem olyan ember, aki "megmondja a tutit". De oda kell rá figyelni, jegyezte meg. Rendkívüli ember, aki érti a világ működését – ez már Balázs Péter diagnózisa. Bajnai Gordon egykori külügyére Soros nyomán kárhoztatta az Egyesült Államokat, Kínát és Oroszországot, hozzátéve, a technikára támaszkodó önkény ellenpárja a nyílt társadalom, ennek megtestesülése pedig az Európai Unió. De persze az NGO-k támogatásának megháromszorozására készülő Brüsszellel sincs minden rendben, túlzottan "behódol" ugyanis a szuverenistáknak, mégpedig azzal, hogy a hatalmat az Európai Tanács kaparintotta meg.

Az alapítvány segítséget nyújtott a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak, emellett jelentős eszközökkel támogatták a hazai jogvédelem erősítését, a közösségszervezést, a független újságírást, a korrupció és a diszkrimináció elleni küzdelmet. A Nyílt Társadalom Alapítványok ma a világ több mint száz országában működnek.

Soros György: A nyílt társadalom védelmében

Soros György Könyv Noran Libro kiadó, 2020 224 oldal, Kemény kötésű fűzött A5 méret ISBN 9789635170937 Státusz: Készleten Szállítás: 1 munkanap Átvétel: Azonnal Bolti ár: 3 600 Ft Megtakarítás: 0% Online ár: 3 600 Ft Leírás Amikor Soros György 1979-ben létrehozta az alapítványát, célja a nyílt társadalom előmozdítása volt. Később a Szovjetunió és a hozzá hasonló elnyomó rezsimek összeomlottak, a nyílt társadalmak pedig fejlődtek. A 2008-as pénzügyi válsággal a trend megfordult, 2016 pedig újabb mélypontot jelentett az Európai Unióban és az Amerikai Egyesült Államokban is. Előbbiben a Brexit, utóbbiban Donald Trump elnökké választása miatt. * A világhírű üzletember ebben a könyvében korábbi írásait gyűjtötte össze, amelyek a nyílt társadalom védelmében megfogalmazott gondolatait tartalmazzák, közben megismerhetjük az életútját, a szemléletét és a filozófiáját is... A weboldalon található termékleírások - a hivatalos kiadói ajánlások kivételével - a Magyar Menedék Könyvesház kizárólagos szellemi tulajdonát képezik (1999. évi LXXVI.

Úgy véli: az így befolyása alá került nemzetközi szervezetek, a nemzetállamokban ötödik hadoszlopként működő hálózatok és persze a felhalmozott adósság olyan satuba szoríthatják a nemzeti kormányokat, hogy azok végül képtelenek lesznek az ellenállásra. Mielőtt kétségbe vonnánk e mesterterv hatékonyságát, gondoljunk vissza a jogellenesen elfogadott Sargentini -jelentésre és az ellenünk folyó 7. cikk szerinti eljárásra, Lengyelország folyamatos vegzálására, a Salvini -féle Olaszország megrendszabályozására vagy az osztrák Kurz kancellár kormányalakítási nehézségeire. Ha mindez nem lenne eléggé meggyőző, áttekinthetjük a migrációs válság történéseit is. Azt, miképpen lépett koalícióra a Soros-hálózat az embercsempészekkel és a nagy tekintélyű nemzetközi szervezetekkel, hogy minél több embert utaztassanak be az Európai Unióba. Visszaidézhetjük azt is, micsoda erőfeszítéseket tett maga Soros György azért, hogy az uniós tagországok hitelt vegyenek fel az illegális bevándorlók integrálására, vagyis az eltartásukra.

Már maga Soros György is megírta az előszóban, hogy némelyik előadásának szövegét a könyv számára közérthetőbbé tette. A fordítás Felcsuti Péter közgazdász, bankár, nyugalmazott bankigazgató munkája és ennek köszönhetően a lelkiismeretesen tolmácsolt magyar változat a bonyolultabb gazdasági összefüggésekről szólva is áttekinthető. Soros György: A nyílt társadalom védelmében Fordította: Felcsuti Péter Noran Libro Kiadó, Budapest, 2020 224 oldal, teljes bolti ár 3600 Ft, téli akciós ár a kiadónál 1800 Ft, e-könyv változat 1990 Ft ISBN 978 963 517 0937 (papír) ISBN 978 963 517 1088 (e-könyv) * * * * * * A könyv kiadói fülszövege Amikor Soros György 1979-ben létrehozta alapítványát, célja a nyílt társadalom előmozdítása volt. Később a Szovjetunió és a hozzá hasonló elnyomó rezsimek összeomlottak, a nyílt társadalmak pedig fejlődtek. A 2008-as pénzügyi válsággal a trend megfordult, 2016 pedig újabb mélypontot jelentett az Európai Unióban és az Amerikai Egyesült Államokban, előbbiben a Brexit, utóbbiban Donald Trump elnökké választása miatt.

  1. Fifa 17 deluxe edition különbség system
  2. Soros györgy a nylt társadalom
  3. Soros györgy a nylt társadalom pdf
  4. Szőlővédelmi újdonságok a BASF-nél
  5. A nyílt társadalom védelmében - Soros György - könyváruház
  6. Miért Soros György a világ legveszélyesebb embere?
  7. Forge of Empires: Húsvéti esemény 2014-ben is
  8. Adj rá kakaót teljes film
  1. Jobb oldali ágyéki fájdalom nőknél
  2. Dr farda zoltán pécs magánrendelése
  3. Huawei p30 lite ár árukereső plus
  4. Miskolc budapest vonat menetrend 2020
  5. A szépség és a szörnyeteg mese online ecouter